Виховуйте дітей правильно: 5 золотих правил системи Монтессорі

Montessori

1.Свобода вибору.

Для дитини важливо навчиться самостійно приймати правильні рішення. Йому важко навчиться це робити, якщо батьки намагаються вказати, як діяти або зовсім роблять все замість нього.

Дозволяйте дитині самій приймати рішення і вибирати. Це допоможе йому частіше питати себе, як правильно, як краще, прислухається до своєї інтуїції, свого внутрішнього голосу – це дуже важливо на етапі дорослішання. Адже в майбутньому йому буде складно, якщо він так і не навчиться сам вибирати, і буде спиратися виключно на думку інших.

2. Спілкування з людьми різного віку.

Для повноцінного розвитку дитини важливо, щоб він вмів спілкуватися не тільки з батьками і з однолітками, а й з людьми різного віку – більш старшими або молодшими. Корисно буде залучати до спільної справи діток різного віку, що зіграє важливу роль в процесі становлення особистості і розуміння себе в суспільстві. Крім того, таке спілкування дає дитині можливість зрозуміти, що всі люди різні і до всіх потрібен свій підхід, наприклад, допомогти молодшим і запитати поради у старших.

3. Діти вчаться один у одного.

Дуже важливо, щоб не тільки дорослі показували дитині, що до чого, але і щоб діти вчилися один в одного в процесі гри.

4.  Не порівнюйте ваших дітей з іншими.

Часто дорослі грішать тим, що порівнюють своїх дітей з іншими дітьми. Найпоширенішим прикладом, мабуть, є порівняння в навчанні, що кото-то вчиться краще. Важливо пам’ятати, що кожна дитина – індивідуальність, зі своїми здібностями та вміннями. Дуже важливо звертати увагу на його можливості і таланти і розвивати саме їх, а не підводити всіх під одну гребінку

5. Не оцінюйте дитини.

Дитину треба хвалити за старання і вміння, але в той же час дуже не рекомендується давати якісь оцінки його діям, особливо піддавати жорсткій критиці. У цьому випадку буде правильніше підказати і допомогти дитині самостійно оцінити свої дії і адекватно сприймати свої можливості і вміння – не ідеалізовані, але і не занижувати значимість.

Залиште свою відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.